WARSZTAT MECHANIKI POJAZDOWEJ
MYSŁOWICE, UL. KATOWICKA 8b

Mechanika pojazdowa, blacharstwo, diagnostyka komputerowa, TEL. kom. 514 831 693

AMERICAN CAR MARIUSZ LISAK
Jaworzno

Serwis samochodów amerykańskich, Jaworzno, Katowice oraz okolice.

MOTOPARTNER
Katowice, ul Miedziana 15

Auto Serwis, Regeneracja TURBIN.

Hyundai i30 N fascynacja jazdą dostępna dla każdego

i30 N to pierwszy samochód marki Hyundai o sportowym charakterze i wysokich osiągach, oferowany w linii modelowej N. Stworzony w Namyang - globalnym centrum badawczo-rozwojowym Hyundai Motor w Korei i dopracowany na torze Nürburgring - jednym z najtrudniejszych obiektów wyścigowych na świecie. i30 N korzysta z doświadczenia Hyundai Motorsport w WRC.

„Hyundai i30 N ma zapewnić naszym klientom maksymalną satysfakcję ze sportowej jazdy, która jest teraz dostępna dla każdego”. – powiedział Albert Biermann, wiceprezes High Performance Vehicle Development & Testing. "Dzięki sportowym modelom linii N, poszerzamy naszą ofertę o produkty, wychodzące naprzeciw kierowcom lubiącym dynamiczną jazdę. Tym, którzy wsłuchują się w dźwięk silnika, a sportowe osiągi    mierzą nie tylko w obrotach, ale przede wszystkim w uderzeniach serca na minutę". – dodał.

i30 N to odpowiedź firmy Hyundai na nowe preferencje klientów, oczekujących bezkompromisowych innowacji. Model pojawi się w sprzedaży na rynkach europejskich do końca 2017 roku. 

Wyjątkowa satysfakcja z jazdy

Model i30 N opracowano z uwzględnieniem trzech aspektów: pokonywanie zakrętów, możliwości na torze i codzienne użytkowanie, których wspólnym mianownikiem jest wyjątkowa satysfakcja z jazdy. Zamiast skupiać się wyłącznie na liczbach, Hyundai zdecydował się postawić na satysfakcję ze sportowej jazdy i emocjonalny wpływ samochodu na rytm uderzeń serca. Gdy kierowca wciska gaz i zmienia biegi, międzygaz – funkcja dopasowania obrotów – powoduje minimalizowanie strat energii, podczas gdy funkcja Overboost zwiększa moment obrotowy (+ 8%) i przyspieszenie (+ 6-7%). Wrażenia z jazdy są wzbogacane sportowym dźwiękiem z podwójnego tłumika z systemem zaworów. Kokpit i30 N pozwala odczytać kluczowe parametry jazdy, za pośrednictwem zespolonej tablicy zegarów i 8-calowego ekranu, na którym można śledzić dane z miernika przeciążeń (G-Force).

Inspiracją stylistyczną dla i30 N były rasowe samochody wyczynowe. Uwagę zwraca kaskadowa osłona chłodnicy, agresywne zderzaki i nowy tylny spojler. 

 

Łukasz Wiera / fot. Piotr Dąmbrowski - informacja Hyundai

Replay Media 2009 - 2018 - wszystkie prawa zastrzeżone. | Polityka Plików Cookies